Sprawy rozwodowe

Kancelaria prawna zajmuje się rozwodami. W tym zakresie prowadzone są przez biuro prawne czynności mające na celu rozwiązanie małżeństwa. Tworzone są pozwy rozwodowe oraz przede wszystkim obrona strony.

Przed wniesieniem sprawy do sądu proponowane są mediacje, czyli próba rozwiązania sporu w małżeństwie z udziałem osoby trzeciej, którą jest bezstronny mediator. Adwokaci udzielają profesjonalnych porad prawnych z zakresu innych pism w związku z rozwodem. Prowadzone są również sprawy separacyjne czy intercyzę. Pomoc w zakresie spraw o rozwiązanie małżeństwa jest nieoceniona, gdyż szybciej i prościej dochodzi do rozwodu.

Reprezentowanie petenta w sądzie pomaga w sposób profesjonalny przeprowadzić sprawę rozwodową. Warto zatem skorzystać z porad prawnych doświadczonych adwokatów, którzy również zajmują się aspektami takimi jak ustalenie kontaktów z dzieckiem, wytyczne co do korzystani z mieszkania w sytuacji, gdy jest ono wspólne dla małżonków, podział majątku, nadaniem alimentów na dziecko lub współmałżonka, pozbawienie władzy rodzicielskiej, zakaz zbliżania się, składanie apelacji czy nakaz wydania dziecka jednej ze stron.

Ponadto adwokaci biorą udział w negocjacjach co również jest nieocenionym wsparciem dla klienta. Rozwiązanie małżeństwa jest jednym z najcięższych zadań dla potencjalnego klienta, zatem warto skorzystać z pomocy osób doświadczonych, aby uzyskać poradę, wsparcie psychiczne oraz mądre pokierowanie na przyszłość.

Kontakt z radcą prawnym może odbyć się w sytuacji kryzysowej bądź o wiele wcześniej, kiedy chcemy dokładnie i rzeczowo zaplanować rozwód jeśli takowy planujemy. Korzystanie z pomocy powoduje, iż rozwód jest szybszy, a nawet sprawa odbędzie się szybciej, gdyż dopilnuje, aby w pozwie nie było żadnych luk formalnych, których niedopełnienie powoduje odsunięcie rozprawy w czasie. Radca pomoże również w napisaniu apelacji, gdy oceni brak słuszności w wyroku sądu.